نمایشگاه بین المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی 1397

پنجمین نمایشگاه بین المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی کشور (IRAN PENEX) در محل داِئمی نمایشگاه شهر آفتاب، در تاریخ 12 تا 15 تیرماه 1397 برگزار شد.
این نمایشگاه با هدف معرفی نشان‌های تجاری ایرانی و حمایت از تولیدات داخلی موفق، آغاز به کار کرده است. در فضای 4200 مترمربعی سالن نمایشگاه شهرآفتاب، بیش از 70 شرکت تولیدکننده، انواع نوشت افزار، تجهیزات مهندسی و اداری در حضور دارند که حدود ۷۵ درصد از آن‌ها را شرکت‌های داخلی تشکیل داده است. حضور اندک شرکت های خارجی تنها به منظور انتقال فناوری های پیشرفته روز دنیا و همچنین همکاری با تولیدکنندگان داخلی برای تولید محصولاتی مرغوب است. البته در عصر کنونی ۳۰ تا ۳۵ درصد بازار نوشت افزار با محصولات تولید داخل تامین می‌شود و مابقی بازار متشکل از اجناس وارداتی است.
تعداد بازدیدکنندگان پنجمین دوره این نمایشگاه بر اساس ثبت نام ورودی بازدیدکنندگان، به بیش از 5800 نفر در مدت زمان چهار روز می رسید. لازم به ذکر است بیشتر از 29 شرکت غرفه سازی معتبر و مطرح، مسئولیت طراحی و اجرای غرفه های این دوره از نمایشگاه را بر عهده داشتند.
محمد رئوف قادری نماینده مجلس دهم و مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب در آغاز به کار پنجمین نمایشگاه بین المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی کشور (IRAN PENEX ) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بیشتر افراد با عادت های اشتباه فرهنگی به انتخاب محصولات خارجی روی می آورند در حالی که در کشور محصولات با کیفیتی تولید می شود و با برگزاری نمایشگاه ها می توان این تولیدات مرغوب را به شهروندان و فعالان اقتصادی معرفی کرد. با برگزاری این نمایشگاه سعی داریم تا ظرفیت های بالقوه این بخش را به فعالان و مصرف کنندگان نشان دهیم. در واقع این نمایشگاه موجب می شود تا بازار فروش این محصولات با توجه به شرایط کنونی اقتصاد افزایش یابد.
آقای قادری مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب با اشاره به سیاست های حمایتی دولت از تولید داخلی و تحقق شعار سال، گفت: با توجه به تعیین شعار سال ۹۷ توسط توسط رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخلی و همچنین سیاست های حمایتی ابلاغی دولت امیدوارم استفاده از محصولات با کیفیت تولید داخل تبدیل به یک فرهنگ با ثبات در کشور شود.
در ادامه این نشست خبری مجید اکبری برگزار کننده پنجمین دوره این نمایشگاه، اظهار کرد: حمایت همه جانبه انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور، مجمع واردکنندگان نوشت افزار و اتحادیه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسی تهران را پله صعود موفقیت های چند جانبه در این نمایشگاه دانسته اند.
وی مطرح کرد: در این نمایشگاه آخرین توانمندی ها و فناوری های پیشرفته در صنعت نوشت افزار ارائه می شود و همچنین زمینه توسعه بازار داخلی و نگاه استراتژیک به بازار های منطقه ای و صادرات محصولات تولیدی ایران با کیفیت و استاندارد های بین المللی فراهم می شود.
آقای اکبری با بیان اینکه ارائه تکنولوژی و فناوری های نوین این صنعت از اهداف برگزاری این نمایشگاه است، گفت: ایجاد گسترش و همکاری مشترک در سطح بین المللی و انتقال دانش و تکنولوژی صنعت نوشت افزار از دیگر مزیت های برگزاری نمایشگاه نوشت افزار و لوازم مهندسی است، ازاینرو با تولیدات مشترک شرکت های داخلی و خارجی در جهت بالا بردن سطح کیفی و کمی محصولات گام برداشته می شود.
گفتنی است؛ در پنجمین دوره این نمایشگاه اجناس مربوط به سخت افزار های نوشتاری، اداری، بایگانی، مهندسی، هنری، دفاتر کمک آموزشی، محصولات فانتزی و هدایای تبلیغاتی عرضه شده است.

لوگو ی شرکت کنندگان

برای دیدن عکس ها و ویدیو های نمایشگاه به می‌توانید از بخش های زیر دیدن نمایید.

Facebook
LinkedIn
Telegram
Email
Print

ظرفیت سالن ها تکمیل شد

ظرفیت ثبت نام تمامی سالن های A6و A5 و A4  و همچنین سالن ملل و سالن u برای نهمین دوره نمایشگاه بین المللی و تخصصی نوشت افزار  تکمیل شد.

ضمن تقدیر و تشکر از حضور کلیه شرکت کنندگان محترم در این دوره از نمایشگاه، برای آن دسته از عزیزانی که تا کنون نتوانسته بودند ثبت نام به عمل آورند اعلام مینماییم ظرفیت سالنها تکمیل گردیده. چنانچه ظرفیت جدیدی برای فضای نمایشگاهی ایجاد گردد اولویت با لیست رزرو های شرکت های نمایشگاهی خواهد بود. اخبار و اطلاع رسانی نمایشگاه از طریق سایت و کانال iranpenex می باشد.

جهت هماهنگی‌های لازم برای دریافت پکیج های تبلیغات و طراحی و غرفه سازی با شماره های ستاد در ارتباط باشین.

مدیریت اجرایی و ثبت نام

۰۹۱۲۶۸۳۳۱۸۰ (آقای زحمت کش) / ۰۹۱۲۱۵۰۰۶۹۸ (اکبری)